kaitseliit.ee" />
Teksti suurus:
A A A

XV admiral J. Pitka mälestusmatk

02.02.2022
Pühapäeval, 20. veebruaril toimub XV legendaarsele Vabadussõja kangelase, kontraadmiral Johan Pitka mälestusele pühendatud rahvamatk, mis saab traditsiooniliselt alguse admirali sünnikodu juurest Järva-Jaani lähistel Jalgsemal ning lõpeb Peetris.
 
Matka start antakse 20. veebruaril kell 11.00 Jalgsemalt, selle ligikaudne pikkus tavaks saanud trassil on 20 kilomeetrit. Matkaga on võimalik liituda ka Järva-Jaani kultuurimaja juurest orienteeruvalt kell 11.45 ning lühema matkatee pikkuseks on 13 kilomeetrit.
 
Matkalised saavad jätta oma sõiduki Peetri kiriku parklasse, kust Kaitseliit korraldab eelregistreeritud soovijatele transpordi Jalgsemale. Selleks tuleb matkalistel koguneda Peetrisse kell 9.30-10.00. Kaitseliidu masinad väljuvad Peetrist Jalgsemale kell 10.00. Seoses COVID-19 olukorraga Eestis on maski kandmine korraldajate transpordivahendites kohustuslik. Mujalt Kaitseliit transporti osalejatele ei korralda.
Soovitame matkale valida ilmale sobilik riietus ja pikaks jalutuskäiguks mugavad jalanõud. Kuna trass kulgeb maanteel, on tähtis jälgida ohutut liiklemise tava ning soovitavalt kanda helkurvesti. Andmaks matkale rahvuslikku hõngu, kutsuvad korraldajad üles, võtma kaasa suuri ja väikseid rahvuslippe.
Rajale on mõistlik toonuse tõstmiseks kaasa võtta sooja jooki ja suupisteid. Kui jõud teekonnal peaks raugema, hoolitsevad korraldajad, et mahajääjad saavad väikebussiga matka lõpp-punkti ning vajadusel antakse esmaabi.
Matkarajal pakume kosutavat kuuma jooki ja pirukaid. Matka korraldajate poolt on trassil kolm ergutavat tegevuspunkti erinevate ülesannetega.
Varem matkal osalenud hoidku ligi eelnevatelt admiralimatkadelt saadud matkakaart, sest kõik templiga varustatud kaardid osalevad Admiralimõõga loosimisel. Kõik esmaosalejad saavad omale uue matkakaardi. Nende vahel, kes on osalenud matkal kolm või enam korda, loositakse välja sepistatud Admiralimõõk. Kõik matka lõpetajad saavad Peetris registreerimisel matkamärgi.
Matkale viimane registreerimise päev on 13. veebruar kell 23.59. Registreeruda saab internetikeskkonnas:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfpw8yt4uI50uCWnMrpsGbhFC8FJ1RtkDkxtXZrIXlW8hnirw/viewform

Matka ajakava:
09.30-10.00 – matkaliste kogunemine (kes soovivad Kaitseliidu transpordiga Jalgsemale) Peetri kiriku parklasse. Väljasõit Jalgsemale kell 10.00.
10.30-10.45 – matkaliste kogunemine Jalgsemal J. Pitka mälestusmärgi juures.
10.45-11.00 – matka tervituskõned + mälestuskorvi asetamine Jalgsemal J. Pitka mälestusmärgi jalamile.
11.00 – matka start Jalgsemalt.
11.45 – peatus Järva-Jaani kultuurimaja juures + mälestuskorvi asetamine Järva-Jaani Vabadussõja mälestussamba jalamile.
Alates 12.30 – kuuma joogi ja piruka peatus Pikamäe bussipeatuse lähipiirkonnas.
Alates 14.00 – osalejate registreerimine ja kuum jook Peetris endise Kareda Valla Maja ees.
14.30 – mälestuskorvi asetamine Peetris Vabadussõja mälestussamba jalamile.
Orienteeruvalt 16.30 – matka lõpp.
 
Matka korraldavad Kaitseliidu Järva malev, Naiskodukaitse Järva ringkond, Noorte Kotkaste Järva malev, Kodutütarde Järva ringkond ja  Järva Vallavalitsus.
2020. aastal osales matkal 425 inimest, Admiralimõõga võitis toona loosiga Harri-Johannes Mikk.
 
Täiendav info matka kohta:
Kapten Janek Männik
Kaitseliidu Järva maleva staabiülem
Tel. +372 717 9702
Mob +372 503 4021
janek.mannikkaitseliit.ee