Teksti suurus:
A A A

Stardib Utria dessant

10.01.2018
Järva maleva võistkond 2017 aastal
Autor: Kirsika Ilmjärv
11.jaanuaril kell 19.00 stardib Ahtme lähistel 20. "Urita dessandile" 24 võistkonda Kaitseliidust ja kaitseväest, lisaks välisvõistkonnad Soomest, Lätist, Poolast ja Suurbritanniast.
Traditsiooniliselt on "Utria dessandi" ülesannete lahendamisel põhirõhk sõdurioskustel ja heal füüsilisel ettevalmistusel, kuid ERNA Seltsi presidendi ja võistluse peakorraldaja Meelis Rätsepa sõnul on tänavu lisandunud hulk intellektuaalseid võimeid ning teadmisi nõudvaid väljakutseid. Trassi pikkus on sel aastal umbes 60 kilomeetrit, kuid eelmiste aastatega võrreldes on kontrollpunkide hulk suurenenud.

Võistlus lõpeb 13.jaanuaril hommikul, mil 09.00 stardib lõpujooksule Sinimägede lahingute mälestusmärgi poole esimene võistkond. Võitjate autasustamine toimub laupäeval algusega 1600 Sinimäe koolis.

Järva malevast stardib sellel korral kaks võistkonda:
Järva 1- Vallo Tamme, Janno Tamme, Jaanus Nurmsalu, Indrek Siska;
Järva 2- Arti Kõrgesaar, Jaan Keerma, Alo Aasma, Andrus Vares.

Lisaks on antud järvakatele ülesandeks mehitada kaks kontrollpunkti nimedega Bravo ning Golf ja aidata tagada reaalmeditsiini ning sidepidamist. Kokku on Utria dessandiga seotud 28 Järva maleva kaitseliitlast ja naiskodukaitsjat.