Teksti suurus:
A A A

Kaitseliit tähistab 99. aastapäeva

06.11.2017
Aasta naiskodukaitsja 2016 - Kristlin Kõrgesaar, aasta kaitseliitlase 2016-Vallo Tammega
Autor: Taive Saar
11. novembril möödub 99. aastat Eesti vanima ja suurima jõustruktuuri – vabatahtlikke riigikaitsjaid koondava Kaitseliidu loomisest.

Järva maleva tähistab Kaitseliidu aastapäeva reedel 10. novembril algusega kell 19:00 Veskisilla tantsuhallis. Peole on oodatud kõik Järva maleva liikmed koos kaaslastega (eelregistreerimine on vajalik).

Aastapäevapeol vaatame tagasi möödunud aastale ja tunnustame neid kaitseliitlasi, naiskodukaitsjaid ja noortejuhte, kes on 2017. aastal märkimisväärselt enda aega, teadmisi ja oskusi jpm organisatsiooni arengule pühendunud.

Järva maleva pealik major Gabriel Rikberg annab üle Kaitseliidu keskjuhatuse poolt annetatud Kaitseliidu teenetemedalid, Kaitseliidu ülema tänukirjad ja meened, Järva maleva juhatuse poolt annetatud Järva maleva rinnamärgid, meened ja malevapealiku tänukirjad. Tunnustatakse Järva maleva laskevõistluse võitjaid.

Peol kuulutatakse taaskord välja ka Järva maleva aasta kaitseliitlane ja Järva ringkonna aasta naiskodukaitsja 2017. 
Tänavu on aasta kaitseliitlase nominente viis. Parima valib välja valmiskomisjon, mis moodustub kompaniide juhatuste poolt valitud esindajatest, tiitli „Järva maleva aasta kaitseliitlane“ omanikud ning Naiskodukaitse, Kodutütarde ja Noorte Kotkaste esindajatest.

Aasta naiskodukaitsja nominente on kokku neli ning parima väljaselgitamiseks korraldatakse anonüümne hääletus, kus kaasa saavad rääkida kõik naiskodukaitsjad, Järva maleva juhatus, Järva maleva pealik, Noorte Kotkaste pealik ja Kodutütarde ringkonnavanem.
Tiitlivõitjad saavad juba traditsiooniks kujunenud auhinnad (sepised) –Järva maleva aasta kaitseliitlase mõõk ja Järva ringkonna aasta naiskodukaitsja liilia. 
Selle aasta “tähed“ on kutsutud koos kaaslasega Kaitseliidu ülema vastuvõtule, mis toimub 11.11.2017 Rakveres.
2016. aastal valiti Järva maleva aasta kaitseliitlaseks Vallo Tamme ja Järva ringkonna aasta naiskodukaitsjaks Kristlin Kõrgesaar.

Sellega ei piirdu aastapäevapeo erilised hetked! Reede õhtul antakse üle ka Järvamaa aasta isale, kes on Kaitseliidus Järva maleva Roosna-Alliku kaitseliitlane, maailma parim isa oma lastele ja tubli Valasti küla Kuiste talu peremees, Marko Alev’ile. 
Järva maavalitsus, Kaitseliidu Järva malev ja Naiskodukaitse Järva ringkond valisid Järvamaa aasta isa juba kolmandat korda.