Teksti suurus:
A A A

Admiral Johan Pitka mälestuseks ja Kaitseliidu taasloomise 29. aastapäevale pühendatud rahvamatk

17.02.2019
Kaitseliidu Järva malev koos koostööpartneritega, ootab taas vahvaid matkalisi XIII admiral Johan Pitka mälestuseks pühendatud rahvamatkale. 

Matk toimub pühapäeval, 17. veebruaril ja on  pühendatud Eesti ühe kuulsamale mehele ja Vabadussõja hingele kontradmiral Johan Pitkale. Matka pikkus on ligikaudu 20 km ja lõppeb Peetris. Kellele see liiga pikk tundub, saab matkaseltskonnaga liituda Järva-Jaani kultuurimaja juurest alates kella 11.45st. Järva-Jaanist liitujatele on matkatee pikkus ligemale 13 km.
 

Need, kes alustavad matka Jalgsemalt, saavad võimalusel jätta oma isikliku transpordi Peetri  kiriku parklasse ja saada Jalgsemale Kaitseliidu poolt korraldatud transpordiga, sõidu vajadusest palume eelnevalt eelregistreerimisel teavitada. Korraldajad paluvad arvestada tulijatel sellega, et Kaitseliit pakub transpordi võimalust ainult Peetrist Jalgsemale.

Matkarajal pakutakse kosutavat kuuma teed ja pirukaid, lõpp-punktis saab keha kinnitada sooja supiga. Selle eest, et kõndimine lõbusamalt läheks, hoolitsevad noorkotkad ja kodutütred, tehes matkatrassil  ülesannete punkte. Muidugi ei puudu ka matka viktoriin. Matka viktoriini auhinnakorvi paneb välja Järvamaa Omavalitsuste Liit.
Soovitame selga ja jalga panna ilmastikule sobivad ja mugavad riided ning jalanõud. Kaasa võib võtta oma sooja joogi ja suupisteid. Kui jõud teekonnal raugema peaks, siis saab matkaliste sabas liikuva väikebussiga lõpp-peatusesse sõita, veidi  bussis jalgu puhata, vajadusel esmaabi saada. Kedagi maha ei jäeta ja kõik osalejad aidatakse teekonnalt Peetrisse.
Andmaks matkale  rahvuslikku hõngu, palume kaasa võtta suuri ja väikseid rahvuslippe. 

Ajakava:
09.30–10.00 matkaliste, kes soovivad Kaitseliidu transpordiga liikuda matka alguspunkti Jalgsemale, kogunemine Peetri kiriku parklas. Väljasõit Jalgsemale kell 10.00
10.30–10.45 matkaliste kogunemine Jalgsemal
10.45–11.00 avakõned Jalgsemal
11.00 matka start Jalgsemalt
11.45 peatus Järva-Jaani kultuurimaja juures. Alates 12.45 kuuma tee ja piruka peatus.
Alates 14.00 Peertis matkal osalenute registreerimine, sõdurisupp ja auhindade  jagamine
16.30 matka lõpp

Kirja saab end panna Järva maleva tel 717 9749 või https://docs.google.com/forms/d/1esBxJKmbRzLqR4KjHS7IOnP8oVxnmvDeEgcYMiVUoNc/edit

Eelregistreerimine lõpeb 11. veebruaril  kell 23.59.

Matka osalustasu on 1 euro, mida saab tasuda koos registreerimisega lõpp-punktis Peetris.
Võta kaasa ka eelnevatelt admiralimatkadelt saadud matkakaart, sest kõik templiga varustatud kaardid osalevad loosimisel. Nende vahel, kes on osalenud kolm või enam korda, loositakse välja sepistatud Admiralimõõk.
Matkakaardi saavad ka kõik need, kes on esimest korda matkal. 

Matk toimub kolmeteistkümnendat korda. Esimene admiralimatk toimus 18. veebruaril 2007. aastal. 2016.aastal tähistas matk oma kümnendat juubelit. 
Matka eesmärk on meenutada Järvamaa ühte kuulsamat meest tema sünniaastapäeval,  samuti tähistada Eesti Vabadussõja 100. aastat. Tugevdada kodanike ühtekuuluvustunnet ning propageerida liikumist ja sportimist Järvamaal. 
Matka korraldavad Kaitseliidu Järva malev, Naiskodukaitse Järva ringkond, Noorte Kotkaste Järva malev, Kodutütarde Järva ringkond koos oma koostööpartnerite Järva Omavalitsuste Liidu, Järva Vallavalitsuse,  Järvamaa Spordiliidu ja Järvamaa Muuseumiga. 

2018. aastal osales matkal 538 inimest.Täiendav info:

Urmas Piigert
tel 717 9717, 525 3860
e-post urmas.piigertkaitseliit.ee.

(foto Silja Paavle)