Teksti suurus:
A A A

Aasta kaitseliitlane ja naiskodukaitsja 2017

07.01.2018
Järva maleva kandidaat ltn Mario Reinu
Autor: Kristjan Prii
6.jaanuaril kuulutati Endla teatris välja 2017. aasta naiskodukaitsja ja kaitseliitlane.
Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming andsid Pärnus Endla teatris üle rändauhinnad, milleks on pronksist kaitseliitlase ja naiskodukaitsja kujud. Sel korral võtsid suure au vastu Mare Kirr Naiskodukaitse Saaremaa malevast ja Enno Ottis Kaitseliidu Jõgeva malevast.
Kõik nominendid Kaitseliidu ülema, kaitseministri ning kaitseväe juhataja hinnalised kingitused.


Eve Kivistiku on iseloomustatud järgmiselt:
 
Eve on Järva ringkonnas hinnatud ja teemasid hästi valdav vabatahtlik instruktor, kes annab oma teadmisi edasi nii Naiskodukaitse organisatsiooniõpetuse kui ka esmaabi moodulil. Ta on Järva malevas lõpetanud jaosanitari erialakursuse. Lisaks on Eve formeerija ja meedikuna osalenud erinevatel õppustel ning omab ametikohta Kaitseliidu üksuses. Evel on väga tugevad juhiomadused ning ta on ringkonnas omamoodi teerajajaks.
 
leitnant Mario Reinut on iseloomustatud järgmiselt:
 
Mario on inimene, kes on oma uskumatult rahuliku olemusega eeskujuks paljudele. Ta hindab väga oma kaaskaitseliitlaste ja -naiskodukaitsjate panust ning teeb alati ettepaneku tunnustamiseks – ta kuulab ja märkab. Lisaks on Mario noortele heaks nõuandjaks. Ta ise on kirjeldanud end järgmiste sõnadega: „Hari end, kogu kogemusi, muuda läbi iseenda tegevuste.“