Teksti suurus:
A A A

14. oktoobril toimus Koigi karjääris Järva maleva kaitseliitlaste laskevõistlus.

18.10.2017
Järva maleva laskevõistlused
 
14. oktoobril toimus Koigi karjääris Järva maleva kaitseliitlaste laskevõistlus.
Vihmases sügistuules võtsid laskealased väljakutseid vastu ühtekokku 24 tegevliiget (fotol) ja neli Ervita SC (Ervita Shooting Club MTÜ) liiget.
 
Laskevõistluse eesmärgiks oli enese proovile panemine ja edasiviiv tagasiside enda laskeoskuste ja -teadmiste kohta või nagu kaitseliitlased ise naljatlemisi ütlesid, võistlus annab aimu, kellega võib lahingusse minna, kellega mitte!
Tegemist oli taktikalise laskmisega, kus iga võistleja oli tulejoonel üksi ning teda jälgis  kohtunik. Iga osaleja läbis neli laskerada:  lamades-, põlvelt-, püsti- ja boonusrada. Kokku sooritati 60 m ja 100 m pealt 100 lasku.
Relvastusena kasutati kas automaat või poolautomaat relva (kaliibriga 5,56 ja 7,62). Sihtimist soodustavad abivahendid (nt punatäpp, erinevad optikad) olid keelatud, küll aga oli lubatud kasutada harkjalga ja tagasilöögikompensaatorit.  
Laskvõistluse eestvedaja oli Paide üksikkompanii tegevliige Janno Tamme. Kohtunikud Koeru üksikkompanii tegevliikmed Alar Sakkool, Urmas Täht, Roosna-Alliku tegevliige Kermo Kullamaa  ning IPSC (International Pracitcal Shooting Confederation) instruktor Crispin Reiväli.
Ettevõtmist toetanud IPSC instruktorid andis laskevõistlusele pärast sisukat analüüsi positiivse hinnangu. Üheskoos leiti, et  laskepäev oli professionaalselt ette valmistatud ning põnev. Kõik võistlejad olid tublid, asjalikud ja õpihimulised. Võtsid kiiresti ja hästi omaks ohutustehnika, seda nii relvaraua suunamisel (ohutusnurkade alasse jäämisel) salvevahetuseks, positsiooni vahetamiseks, varjumiseks, kui ka peale laskmist päästmissõrme igakordsel asetamisel relvaraamile või päästikukaitsele.
Crispin Reiväli kirjutab tagasisides järgnevalt: „Oli hea meel viibida laskepäeval, mis taaskord U. Täht’i, A. Sakkool’i ja Teie (korraldaja Janno Tamme) poolt oli väga professionaalselt ette valmistatud ning põnev oli vaadata, kuidas erinevad harjutused meestele vihmases sügistuules väljakutseid esitasid ja need võidukalt seljatati.“
 
 
Laskevõitluse võitis Roosna-Alliku üksikkompanii tegevliige Kalmer KALJUVEE
Teise koha saavutas Paide üksikkompanii pealik Vallo TAMME ja kolmanda koha Paide üksikkompanii tegevliige ja võistluse eestvedaja Janno TAMME.
Diplom, medal ja auhind antakse võitjatele üle Kaitseliidu Järva maleva aastapäevapeol
10. novembril 2017 Veskisilla tantsuhallis.