Teksti suurus:
A A A

Vabariigi aastapäeval andsid 28 poissi noorkotka pühaliku tõotuse

26.02.2014

24. veebruari hommikul, pärast traditsioonilist riigilipu heiskamist Paide keskväljakul ning palvust Paide Püha Risti kirikus toimus Paide vallimäel, ordulinnuse varemetes, Noorte Kotkaste Järva maleva pidulik koondus.
Aasta kõige tähtsamal päeval andis oma pühaliku noorkotka tõotuse 28 poissi Paidest, Järva-Jaanist, Koerust ja Peetrist. See oli suurim tõotuse andmine aasta jooksul ning maleva juhtkond eesotsas malevapealiku Allar Ansjakiga loodab, et sellest saab uus ja tore traditsioon - kodumaa sünnipäeval võtta vastu noorkotkaid igast rühmast.
 
Pidulikul koondusel andsid tulevased noorkotkad tõotuse malevapealik Allar Ansjakile ning Kaitseliidu Järva maleva aasta kaitseliitlane 2013 Vello Laprik viis läbi tseremoniaalse kotkaks löömise aasta kaitseliitlasele omistatud mõõgaga.
 
Pidulik koondus on üks osa Kaitseliidu vabatahtlike noortejuhtide kursuse praktikast. Oma kursuse praktikat viivad läbi malevapealik Allar Ansjaki, Peetri rühma pealik Urmas Täht ja teavituspealik Kärt Ojala. (www.kaitseliit.ee)
 
Pildimeenutus: