Teksti suurus:
A A A

Noorkotkad ja kodutütred peavad laagrit Türil

24.09.2014
Noorkotkad ja kodutütred peavad laagrit Türil
 
Eelseisval nädalavahetusel toimub Türi vallas ja linnas Järvamaa noorkotkaste ja kodutütarde traditsiooniline sügislaager, mille põhieesmärgiks on lihvida järgmiseteks võistlusteks luuraja erikatse nõuetes nõutud, lisaks veel kaarditundmine, esmaabi ja palju muud teemad, mis nõutud meie järgu- ja erikatsetes.
 
Laager algab 26. septembril kogunemisega Türi Kultuurikeskuse parklasse, kus noored jagatakse salkadesse ja sealt siis ühtse rühmana liigutakse jalgsi baaslaagrisse Tori külla Okasmetsa talu maadele. Selle talu perepojad on tublid ja aktiivsed noorkotkad, kelle vanemate lahkel loal seal laager ka läbiviidakse.
 
Reedene õhtu kujunebki plaani kohaselt välilaagri rajamisele koos laagrile vajalike rajatistega. Laager ise avatakse ametlikult sama päeva õhtu kell 21. Avamist on lubanud oma kohalolekuga austada Järva maavanem ja Kodutütarde Järva ringkonna auliige Tiina Oraste. Avamisel tunnustab Noorte Kotkaste Järva maleva pealik Karin Allik maleva rinnamärgiga noorkotkaid Siim ja Sander Poaki, tänukirja ja meenega Noorte Kotkaste Järva maleva pealiku aastatel 2010-2014 Allar Ansjakit, maleva teavituspealiku aastatel 2010-2014 Kärt Ojalat ja maleva projektijuhti aastatel 2011-2014 Lauri Kaboneni.
 
Kui tavapäraselt liiguvad noorkotkad ja kodutütred rohkem looduses, siis selle laagris tuleb täita noortel luureülesanne Türi linnas sees. Nimelt toimub päevane luureülesanne. Kodutütred ja noorkotkad peavad linnas antud alal tuvastama isikud, seejuures jäädes ise märkamatuks ja sulandudes tavaellu ning andma baaslaagrisse infot tuvastatud isikute kohta. Luureülesandele on kaasatud ka helikopterid, mida imiteerivad Kaitseliidu Järva maleva veomasinad. Päevasele luureülesandele lisandub ka öine luureülesanne.
 
Lisaks neile harjutustele tuleb noortel osata anda esmaabi lavastatud ülesannetes, edastama pimedas ja valges sõnumeid morsena, tunda topograafilist kaarti ja liikuda maastikul selle abil.
 
„Selle aastase laagriga lõime eesmärgi tõsta noorte teadmisi ja oskusi, mida saavad nad kasutada edaspidises tegevuses veel paremini ja efektiivsemalt. Ootan laagrist head tulemust. See kindlasti ka tuleb, just tänu tublidele noortejuhtidele, Kaitseliidu ja Naiskodukaitse tegevliikmetele, kes laagris kaasa löömas-aitamas. Minult on küsitud miks Türil? Eks siin mängi heasmõttes ka väike omakasu, lihtsam on korraldada ettevõtmisi oma kodukohas, kus kõik on tuttav. Järva noorkotkad oma taasloomise sünnipäeva sel aastal ei pea pidulikumas vormis vaid hoopis teeme koos kodutütardega laagri. Muidugi on ka Noorte Kotkaste Järva malev loodud ja taasloodud just Türil“, lisas Järva Maleva noorteinstruktor ja „Sügislaager 2014“ laagrivanem Urmas Piigert.
 
Korraldajad paluvad Türi linna ja Tori küla elanikelt mõistvat suhtumist ja paluvad hoolitseda, et laagri ajal lemmiloomad oleks kinni.
 
 
 
Täiendav info:
 
Urmas Piigert
Kaitseliidu Järva maleva noorteisntruktor
„Sügislaager 2014“ laagrivanem
717 9717
525 3860
urmas.piigertkaitseliit.ee
 
 
 
 
Teate edastas:
 
 
Reinika Tatter
Noorte Kotkaste Järva maleva juhatuse liige
„Sügislaager 2014“ teavituspealik
5300 3987
reinikatattergmail.com