Teksti suurus:
A A A

Luurevõistlus kogub tuure

15.10.2016
Paide Eskadrill võistkonna liige srs Komp seletamas sõna "frentš"
Autor: Kirsika Ilmjärv
Pärast esimest päeva on pingerida tasavägine ning liidrikohta on esimesest kontrollpunktist saadik hoidnud Kõrgema Sõjakooli võistkond, kelle järel tulevad Paide eskadrill ja Naiskodukaitse Järva ringkond.
Kella 19:00 seisuga on kõik võistkonnad läbinud seitse kontrollpunkti ning käinud maha linnulennult 8km. Kõik alustanud 16 võistkonda on endiselt reipalt rajal ja valmis jahedaks ööks, kus ilmateenistuse andmetel võivad näpistada ka mõned miinuskraadid. Vastutegevuse ülema n-ltn Rulli sõnul on  võistlejad pidanud loovutama 15 elutalongi.

Luurevõistluse peakohtuniku ning kaitseväe peainspektor kolonel Viljar Schiffi sõnul on siiani kõik sujunud plaanipäraselt, kuid suur töö on veel ees. „Mõned võistkonnad hakkavad juba väsima ja kustuma, aga see on loomulik. Ega neil kerge ei ole“ lausus kol Schiff.

Võistlejad on pidanud näitama oma osavust tulekustutamisel, kalapüüdmisel ning ravimtaimede tundmises. Naiskodukaitse punktis osalejad pidid kõrvaklapid peas lahingumüras oma lahingpaarilise huultelt lugedes aru saada erinevates militaarsetest sõnadest (nagu näiteks frentš, hülss, demineerimispult ja kuulipilduja lint).
Esimene võistkond alustab lõpujooksu homme kell 10:05 Türi linna võimla juurde. Luurevõistluse lõpetamine toimub kell 14:00

Järva malev korraldab luurevõistlust 1998 aastast ning sel korral on rajal nii kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, kodutütred, noored kotkad ning kaitseväelased.