Teksti suurus:
A A A

Koeru noorkotkad viisid koju esikoha

28.09.2016
Foto: Rein Säinas
Möödunud laupäeva hommikul kogunes 64 Järvamaa kodutütart ja noorkotkast Paide Avatud noortekeskuse juurde, et startida 13. matkamängule.
Uudsena toimunud matkamängust võttis osa 16 võistkonda, kes kõik startisid samaaegselt kontrollpunktidesse. Tegemist oli rogaini põhimõttel toimunud mänguga, kus iga tiim võis ise otsustada, mis järjekorras kontrollpunktides käiakse. Igal punktil oli oma väärtus ehk mitu punkti sinna mineku eest sai. Lisaks jagati punkte ka ülesande soorituse eest. Kokku oli Paide linnas 16 kontrollpunkti.

Matkamängu peakohtuniku Kaidi Peterkopi sõnul olid kõik kontrollpunktid väga erinevad ja panid meeskonnad proovile erinevates ülesannetes. Näiteks tuli kodutütardel ja noorkotkastel orienteeruda Paide Ühisgümnaasiumi tagustes metsades, läbida Paide Üksikkompanii meeste poolt valmistatud takistusrada, tunda erinevaid taimi, visata lassot või lahendada Järvamaa kohta käivat ristsõna. „Kuna punktid olid kõik väga isenäolised, siis iga osaleja leidis rajalt punkti, milles ta oli hea“, lisas Peterkop.

Matkamängu esikoha saavutas Koeru noorkotkaste võistkond koosseisus Oliver Koitmäe, Mihkel Lindermann, Kristjan Illi ja Kristjan Männik. Parim kodutütarde võistkond lõpetas kolmandana. Tiimi kuulusid Eviita Õisma, Helerin Tusis, Kirsi Tamsalu ning Laura-Lisanna Nurmsalu. Mõlemaid võistkondi ootab nüüd ees vabariiklik matkamäng, kus noormehed esindavad Noored Kotkad Järva malevat ja tüdrukud Kodutütarde Järva ringkonda.