Teksti suurus:
A A A

Järva kompanii Põhjakonnal

05.09.2016
Foto: Kristjan Prii
2.-4.septembrini toimus Kirde Maakaitseringkonna õppus „Põhjakonn“, kus osales kokku ligi 2000 võitlejat. Suurõppus toimus Ida- ja Lääne-Virumaal.
Kaitsjate poolel harjutasid üksuste ja staapide vahelist koostööd lahintegevuse läbiviimisel Järva, Viru, Alutaguse ja Jõgeva maleva kaitseliitlased koos välispartneritega Leedu vabatahtlikust kaitseväest ja Suurbritannia Wales´i kuninglikust rügemendist. Järva malev panustas õppusel vähendatud kompaniiga.

Järva maleva kompaniiülema Janis Frei sõnul koorus õppuse käigus välja uued õpikohad, mida saab ka edasipidises väljaõppes rakendada. V-ltn Frei sõnul koostöö rühmade- ja kompaniide vahel sujus. Kuna põhirõhk üksustel lasus kaitse-ja viivituslahingutele, siis vähendatud kompanii sisene toetamine oli esmatähtis.

Lisaks kaitseliitlastele osales õppusel ka arvukalt Järva ringkonna naiskodukaitsjaid. Naised osalesid nii sideautos radistina, kokana, staabiassistendina, formeerijana kui ka tsiviil-militaarkoostöö tagajatena . Viimasest võttis osa ka kaitseliidu Järva maleva pealik kol-ltn Arvi Niglas.

„Minu tänusõnad neile, kes on tulnud, see on kasulikult veedetud aeg. See on ka riiklik huvi. Me näitame, et me teame, oskame ja tahame,“ tänas võitlejaid õppust külastanud Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili.