Teksti suurus:
A A A

Alustab uus lend jaosanitare

06.02.2014
Reedel (07. veebruaril) alustab Kaitseliidu Järva malevas neljas jaosanitari erialakursus, kus 23 vabatahtlikku organisatsiooni liiget omandavad meditsiinialaseid teadmisi ja oskusi tasemel, mis võimaldab neil täita jaosanitari ülesandeid nii iseseisvalt kui ka sõjaväelise struktuuri allüksuse koosseisus.
 
Kursus kestab kokku viis nädalavahetus, esimesel nädalavahetusel tutvuvad kursuslased rahvusvahelise sõjaõiguste Genfi I ja II konventsiooniga, omandavad teadmisi inimese anatoomiast,  ning tutvuvad Tartu Kiirabi Türi kiirabipunkti tööga.
Kursusel osalevad 23 Kaitseliidu Järva ja Tallinna maleva, Naiskodukaitse Järva ja Viru ringkonna tegevliikmed ning sel aastal esimest korda ka Noorte Kotkaste Järva maleva ja Kodutütarde Järva ringkonna üle 15aastased noorliikmed. „Rõõm, et õppurite huvi tundub tõsine, sest kursuslased näevad ka vajadust endi edaspidiseks koolitamiseks meditsiinivaldkonnas, näiteks soovitakse pürgida Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli“, ütles kursuse vanem, Järva maleva noorteinstruktor vanemseersant Urmas Piigert.
 
Viiel nädalavahetusel omandavad kursuslased põhiteadmisi ja -oskusi inimorganismi ehitusest ja funktsioonidest, esmaabivõtetest, Kaitseväe meditsiiniteenistuse käsutuses olevatest instrumentidest ja medikamentidest ning nende kasutamisest ja omandavad välihügieenialaseid oskusi.

„Kindlasti on sama kursuse varem lõpetanud ja need 23 kursuslast, kes aprillis lõpetavad, tugevaks partneriks lisaks Kaitseliidule ka tsiviiltervishoiuasutustele, kui on vajadust ja olukord seda nõuab. Tänasedki Järva maleva poolt koolitatud jaosanitarid on rakendust leidnud näiteks noortelaagris „Kaitse end ja aita teist“ esmaabi koolitajatena või on osalenud Rakevere Ööjooksul rajameedikutena“, lisas Piigert.

Kursuse eestvedajad on seersant Janis Baranin (kursuse ülem) ja vanemseersant Urmas Piigert (kursuse vanem). Kursust aitavad läbi viia lisaks Järva maleva meedikutele, ka meedikud väljast poolt malevat, näiteks Endal Metsaru Kaitseressursside Ametist. Kursuse õnnestumist toetavad ka Kaitseliidu ja Naiskodukaitse tegevliikmed.

Jaosanitari erialakursus on Järva malevas juba neljandat korda, kolmel eelneval kursusel on koolitatud  kokku 43 Kaitseliidu ja Naiskodukaitse tegevliiget. Esimene kursus toimus pilootprojektina 2008. aastal alustades 12 kursuslasega, tänavune kursus on arvult suurim seni olnutest.
 
 
 
Teate koostas:
 
Urmas Piigert
Kaitseliidu Järva maleva noorteinstrukor