Teksti suurus:
A A A

Aasta kaitseliitlane ja naiskodukaitsja on valitud.

21.11.2014
Raid Saar ja Kaire Lõhmus
Autor: Merle Rüütel
Reedel, 14 novembril 2014. aastal tähistas Kaitseliidu Järva maleva pere ühiselt, kõik koos Kaitseliidu aastapäeva peol kuulutati välja 2014. aasta kaitseliitlane ja naiskodukaitsja.

Õhtu tipphetkeks oli Kaitseliidu Järva maleva aasta kaitseliitlase ja naiskodukaitsja väljakuulutamine ning Kaitseliidu ja eriorganisatsioonide liikmete aktiivse ja kohusetundliku tegevuse eest tunnustamine.
Järva maleva aasta kaitseliitlaseks nimetati Raid Saar ja Järva ringkonna aasta naiskodukaitsjaks Kaire Lõhmus.
Mõlemad tunnustatud kinnitasid ajalehele Järva Teataja, et selline tiitel ja tähelepanu tuli neile üllatusena. 
Kaire Lõhmus ütles reporterile, et seda tiitlit on lihtsam üle anda kui vastu võtta. "Minu jaoks ei ole 2014. aasta väga-väga eriline. Küllap vaadati tiitli andmisel kogu minu tegevust viimase 15 aasta jooksul," pakkus ta.
Raid Saare võttis aasta kaitseliitlaseks kuulutamine sõnatuks. "Nüüd on mind motiveeritud. See tiitel andis mulle päris kõva suraka," olid tema esimesed sõnad.
Saar pidas väga oluliseks, et tal oleks õpilasi, kellele malevasiseselt oma erialaseid teadmisi edasi anda. "Õnneks neid inimesi on," sõnas ta.
 
Kaire Lõhmus on Naiskodukaitse Järva ringkonna liige alates 2000. aastast. Alates 2009. aastast on ta Järva ringkonna esinaine.
Erialalselt on Lõhmuse eelistus side ja staabitöö. Ta võtab aktiivselt osa maleva staabiõppustest ja osaleb formeerimismeeskonna töös. Ta on väga mitmekülgne.  Oma tegemistest on ta tasakaalukas, alati heatujuline ja põhjalik.
 
Veebel (reservis) Raid Saar on Kaitseliidu Järva maleva Roosna-Alliku üksikkompanii Aravete rühma I jao jaopealik.  Vabatahtlikuna on ta sihikindel ja teotahteline kaitseliitlane, kes täiendab end pidevalt ja rakendab omandatud oskusi ja teadmisi organisatsiooni heaks.
Oma tegevust alustas Saar Kaitseliidus sidepealikuna, olles edukas ja hinnatud erialaspetsialist. 
Lisaks Kaitseliidule tegeleb Raid järelkasvuga. Tema ideedel põhinevad noorte suve- ja metsalaagrid, mis pakuvad noorliikmetele põnevust, proovikive ja metsas ellujäämise oskusi.

Laupäeval Türil toimunud Kaitseliidu ülema vastuvõtul tunnustati vanemseersant Urmas Kõonurme Kaitseliidu Valgeristi teenetemärgi III klassiga